بهداشت پا و جوراب

بهداشت پا و جوراب

نکات بهداشتی پا و جوراب

بارها شنیده‌ایم که پا حکم قلب دوم انسان را دارد و سلامت آن تاثیر زیادی در سلامت انسان دارد. پاها هستند که انسان را سرپا نگه می‌دارد و هر کجا دوست داشته باشد او را می‌برد و همراه همیشگی انسان است. این عضو در طول روز وزن زیادی را تحمل می‌کنند و همیشه در حال کار هستند. در این مقاله قصد داریم راجع بهداشت پا و جوراب صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

پیشنهاد به شما: حتما مقاله خرید جوراب را مطالعه کنید.

 • سعی کنید پاهای خود را روزانه بشورید. در پا غدد زیادی هست که وظفیه تولید عرق را بر عهده دارند. عرق پا در کنار بودن در محیط بسته و مرطوب کفش باعث می‌شود پا کثیف شود. شستن روزانه پاها باعث تمیزی و شادابی آنها می‌شود. مخصوصا لای انگشتان به خوبی نیز شده شود.
  پیشنهاد به شما: تولیدی جوراب در تهران
 • اگر جز افرادی هستید که از ترک پا رنج می‌برند بهتر است به جای سنگ پا کشیدن در حمام برای از بین بردن زبری و پوسته‌های کف پابه به دنبال پیدا کردن یک کرم خوب برای مرطوب کردن کف پا باشید.
  یکی از علل ترک کف پا این است که رطوبت کافی به پوس کف پا نمی‌رسد. پس برای از بین بردن آن مناسب است پوست پا مرطوب نگه داشته شود.
 • بسیاری از افراد چه آقا و چه خانم عادت دارند در فصل تابستان بدون جوراب از کفش و صندل خود استفاده کنند. بهتر است بدانید پوشیدن صندل و کفش بدن جوراب در بلند مدت برای پا مضر است و می‌تواند سبب بسیاری از بیماری‌های پوستی برای پا شود.
  پیشنهاد به شما: مقاله کانال عمده فروشی جوراب در تهران را مطالعه کنید.
 • استفاده از جوراب‌های با کیفیت و بافته شده از نخ‌هایی با الیاف طبیعی تر موجب سالم نگه داشتن پا می‌شود. عده‌ای بر این باورند که چون جوراب در نوع پوشش افراد به چشم نمی‌آید لازم نیست برای خرید آن دقت کنند و از جنس‌های با کیفیت استفاده کنند. به همین جهت ازجوراب‌هایی که با نخ‌های بازیافتی بافته شده‌اند و ارزان قیمت هستند استفاده می‌کنند. استفاده از این جوراب‌ها برای بعضی از افراد اجاد حساسیت می‌کند و همچنین یکی از دلایل بو گرفتن پا می‌باشد.
 • در هنگام انتخاب کفش به راحت بودن پا در آن بیشتر از ظاهر کفش توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *