انواع جوراب مردانه

انواع جوراب مردانه

جوراب یکی از پوشاکی است که روزانه توسط میلیون‌ها نفر مورد استفاده قرار می‌گیرد. با پیشرفت‌هایی که در صنعت جوراب‌بافی شده است، باعث شده است که تولیید کننده‌ها این امکان را داشته باشند  تا هم تنوع مدل‌های خود را افزایش دهند و هم جوراب را با طرح‌های مختلفی ببافند.

پیشنهاد به شما: مقاله خرید جوراب را بخوانید.

در الین مقاله قصد داریم که انواع مختلف جوراب‌های مردانه بررسی کنیم. البته ناگفته نماند همین مدل‌ها هم برای خانم‌ها موجود است و می‌توان گفت تفاوت آنها با جوراب مردانه در قواره(اندازه یا سایز) جوراب و رنگ‌های شادی است که در جوراب‌های خانم‌ها بکار می‌رود.

انواع مختلف جوراب مردانه عبارتند از:

  • جوراب ساق‌بلند
  • جوراب نیم‌ساق
  • جوراب مچی
  • جوراب زیر قوزکی
  • جوراب کالج

جوراب ساق‌بلند:

این جوراب معروف‌ترین نوع جوراب مردانه محسوب می‌شود و به جرات می‌توان گفت که در تمام فروشگاه‌ها وجود دارد. جوراب ساق‌بلند از اولین مدل‌های جوراب هست که بافته شده است و کماکان بیشترین حجم تولید را این مدل جوراب به خود اختصاص داده است.  اکثر آقایان برای یک‌بار هم که شده این جوراب را استفاده کرده‌اند. ساق این جوراب‌ها حداکثر تا 20 سانتیمتر هم می‌رسد. جوراب ساق‌بلند معمولا در دو مدل چهار فصل و پشمی بافته می‌شوند. الیته نوع دیگری نیز از این جوراب وجود دارد که با نخ نایلون بافته می‌شود و بسیار نازک است.

لینک کانال تلگرامی تولیدی جوراب

از آنجا که ساق این جوراب‌ها بلند می‌باشد این امکان برای تولید کننده فراهم می‌شود که از سلیقه خود استفاده کنند و طرح‌های مختلف و جالبی را رو ساق جوراب پیاده کنند.

جوراب ساق بلند

جوراب نیم‌ساق:

جوراب نیم ساق به نسبت جوراب ساق‌بلند طرفدارها کمتری دارد. ساق جوراب نیم‌ساق حدودا نصف ساق جوراب ساق‌بلند است. کسان که رابطه خوبی با ساق جوراب‌های ساق‌بلند ندارند معمولا از این جوراب‌ استفاده می‌کنند. لینک تولیدی جوراب

جوراب نیم ساق

جوراب مچی:

همانطور که از اسم این جوراب مشخص است این جوراب تا مچ پای فرد را می پوشاند و بدون ساق هستند. طرفدارهای این جوراب نسبت به نیم‌ساق بیشتر هستند. محبوب قشر جوان می‌باشند و حالت اسپرت دارند.

جوراب مچی

جوراب زیر قوزکی:

باز همانطور که از اسم این جوراب مشخص است تا زیر قوزک پای فرد را می‌پوشاند. این جوراب یه چیزی بین جوراب مچی و جوراب کالج هست. کسانی که تمایل ندارند جوراب آنها دیده شود و علاقه‌ای هم به جوراب کالج ندارند الز این جوراب استفاده می‌کنند.

لینک سایت چی بپوشم

جوراب زیر قوزکی

جوراب کالج:

جوراب کالج نوعی دیگری از جوراب هست که می‌شود گفت در دهه اخیر تولید شده و مورد پسند قشر جوان قرار گرفته است. افرادی که تمایل ندارند جوراب‌هایشان  به هیچ وجه دیده شود و همچنین دوست دارند کفش و یا کتونی را با حوراب استفاده کنند معمولا از این جوراب استفاده می‌کنند.

جوراب کالج

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *