جوراب ساق بلند

 

مقدمه

جوراب مهمترین پوشش برای پاهای افراد از کودک تا بزرگسال و در انواع مختلف زنانه و مردانه است.این پوشش از دنیای مد و فشن نیز عقب نمانده است و همه روزه شاهد مدل های جدید با رنگ های شاد و طرح های متنوع از آن هستیم.تنوع در رنگ و طرح جوراب در مدل های زنانه و دخترانه بسیار بیشتر از مدل های مردانه است.در این نوشته از مجله جوراب گریزلی، با هم در مورد جوراب ساق دار اطلاعات مفیدی کسب می‌کنیم.

تاریخچه

جوراب از دیر باز یعنی در قرن هشتم میلادی و توسط مردم یونان باستان، به عنوان اولین پوششی است که بشر برای پاهای خود انتخاب کرده است. همچنین از قرن شانزدهم، جوراب های ساق بلند باب شده اند که بیشتر اشراف زادگان از آن استفاده می‌کردند. تاکنون همه روزه افراد زیادی در دنیا از این پوشش استفاده می‌کنند.

جوراب ساق بلند

جوراب دارای انواع مختلفی می‌باشد مانند جوراب ساق بلند ، نیم‌ساق، مچی، کالج، پاپوش و پنجه پوش که هر کدام هم بر اساس جنسیت به مرد و زن تقسیم می‌شود. همچنین به دلیل تنوع بالایی که تولیدکنندگان جوراب ایجاد می‌کنند شاید چند مدل هم از قلم افتاده باشد.

لینک خرید جینی جوراب

جوراب ساق بلند یکی از انواع جوراب‌هایی است که هر روز توسط میلیاردها نفر بر روی کره زمین از مرد و زن گرفته تا پیر و جوان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لینک تولیدی جوراب مردانه

ولی در بین مدل‌های گفته شده، جوراب ساق‌بلند طرفداران بیشتری نسبت به بقیه دارد. خود این جوراب ساق بلند هم بر حسب جنسیت به مرد و زن تقسیم می‌شود که مدل زنانه آن در مقایسه با مردانه تنوع بیشتری دارد و انواع مختلفی را شامل می‌شود مانند: جوراب دوربع، جوراب سه ریع، جوراب شلواری، ساق، ساق شلواری یا رکاب‌دار.

جوراب ساق بلند مردانه

جوراب ساق‌بلند مردانه یکی از پرفروش‌ترین جوراب‌های مردانه به حساب می‌آید.

این جوراب بیشتر با البسه‌های پارچه‌ای و کت و شلوار مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساق این مدل جوراب قسمت مچ و بالای مچ پای فرد(حدوداً 20 سانتیمتر) را پوشش می‌دهد.

از آنجایی که جوراب های ساق‌بلند فضای بیشتری در مقایسه با سایر جوراب‌ها دارد دارای طرح‌های مختلف و زیبا که بیشتر به سبک کلاسیک می‌باشند هستند.

رنگ های سفید ،مشکی، طوسی و آبی از جمله رنگ های پرطرفدار جوراب ساقدار مردانه است.

لینک کانال خرید عمده جوراب

از طرح‌های معروف جوراب ساق‌بلند می‌توان به طرح ژاکارد، اسکاج، رینگی، تخلیه و زمینه اشاره کرد.

مسئله مهمی که در این جوراب‌ها اهمیت بالایی دارد کش آن است که باید نرمی استانداردی داشته باشد. به بیان دیگر چون کش جوراب در قسمت ساق پا قرار می‌گیرد و از آنجا که ساق پا نسبت به مچ کمی قطورتر هست اگر کش بیش از حد سفت باشد به ساق پا فشار وارد می‌کند، همچنین  اگر کش شل باشد جوراب سر می‌خورد و در جای خود قرارنمی‌گیرد. تولیدی جوراب گریزیی با بیش از 5 سال تجربه در تولید جوراب، یکی از بهترین تولیدکننده‌های جوراب‌های ساق بلند مردانه در کشور محسوب می‌شود.

لینک جوراب عمده

ویژگی‌ جوراب‌های گریزلی:

  • بافته شده با دستگاه کامپیوتری و مدرن جوراب بافی
  • استفاده از سیلندر 200سوزن(بالاترین تراکم)
  • پنجه گیری شده
  • نخ پنجه دبل(بیشترین استحکام)

جوراب ساق بلند زنانه

جوراب ساق بلند زنانه از لحاظ اندازه، جنس، تراکم و ظرافت پارچه به انواع مختلفی تقسیم می‌شود.

جوراب ساق بلند پشمی در روز های برفی مورد استفاده قرار می‌گیرد و انواع جوراب ساق بلند نایلونی در مجالس و مهمانی ها با دامن کوتاه پوشیده می‌شوند.در ادامه به مهمترین انواع جوراب زنانه اشاره می‌کنیم:

جوراب دو ربع:

ساق این مدل از جوراب زنانه تا زیر زانوی فرد را پوشش می‌دهد.

نوع پشمی جوراب دو ربع پاهای شما را در فصل زمستان گرم نگه می دارد و برای پوشیده چکمه و بوت گزینه مناسبی است.

نوع نایلونی جوراب دو ربع معمولا در سه رنگ مشکی، رنگ پا و شیشه ای وجود داردکه برای پوشیدن پیراهن و دامن تا پایین زانو، بهترین انتخاب است.

جوراب_دو_ربع

جوراب ساق بلند سه ربع:

ساق این مدل از جوراب زنانه دتا بالای زانوی فرد را پوشش می‌دهد.

طول این جوراب تا بالای زانو ادامه دارد. این جوراب از جوراب دو ربع بیشتر مورد پسند قرار می‌گیرد و طرفداران خاص خود را دارد.این جوراب بیشتر با دامن کوتاه ، شلوار های کوتاه و پیراهن های کوتاه و هم چنین با نیم بوت بسیار شیک و شکیل می‌شوند.

جوراب_سه_ربع

ساق:

به جوراب شلواری که از کمر تا مچ پا طول دارد، ساق یا لگ می‌گویند. جنس ساق بسیار نازک و چسبان است .در دهه 1960 در اروپا و آمریکا دامن‌های کوتاه رایج شد. بسیاری از خانم‌ها علاقمند ساقشدند که به جای پوشیدن جوراب از ساق جوراب‌های بلند استفاده کنند به همین دلیل برای رقابت با ساق‌ها، طول جوراب‌ها خیلی بلندتر از معمول شد تا مناسب پوشیدن با دامن‌های خیلی کوتاه شود. اما در اثر این تغییر، جوراب‌ از مد خارج شد و جای آن را ساق جورابی‌ها گرفتند.از لگ های ضخیم‌تر می‌توانید برای ورزش کردن استفاده کنید.

 

در حقیقت در دهه 60 بود که ساق‌های جورابی رایج شدند ، در صورتی که در طول 400 سال پیش از آن، جوراب‌ ساق بلند رایج بود.

جوراب شلواری:

جوراب شلواری کل پا را پوشش می دهد و به نوع ضخیم آن ساپورت می‌گویند. انواع ساپورت مناسب برای دامن کوتاه ، دامن شلواری کوتاه و پیراهن کوتاه است.

همانطور که در شکل ملاحظه می‌کنید تنها اختلاف آن با ساق پوشش کف پا می‌باشد.

جوراب_ساق_بلند_لبه_دار

ساق شلواری رکاب‌دار:

داشتن رکاب مانند در قسمت کف پا تنها اختلاف با جوراب شلواری می‌باشد.

جوراب شلواری رکاب دار بهترین گزینه برای فعالیت های ورزشی است.

ساق_شلواری_رکابدار

2 دیدگاه برای “جوراب ساق بلند

  1. shahin گفته:

    من از کیفیت جورابهاتون راضی ام و پیشنهاد میکنم بقیه هم استفاده کنند.

دیدگاه‌ها بسته شده است.