جوراب ساق بلند

جوراب ساق بلند

جوراب دارای انواع مختلفی می‌باشد مانند جوراب ساق بلند ، نیم‌ساق، مچی، کالج، پاپوش و پنجه پوش که هر کدام هم بر اساس جنسیت به مرد و زن تقسیم می‌شود. همچنین به دلیل تنوع بالایی که تولیدکنندگان جوراب ایجاد می‌کنند شاید چند مدل هم از قلم افتاده باشد.

لینک خرید جینی جوراب

جوراب ساق بلند یکی از انواع جوراب‌هایی است که هر روز توسط میلیاردها نفر بر روی کره زمین از مرد و زن گرفته تا پیر و جوان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لینک تولیدی جوراب مردانه

ولی در بین مدل‌های گفته شده، جوراب ساق‌بلند طرفداران بیشتری نسبت به بقیه دارد. خود این جوراب ساق بلند هم بر حسب جنسیت به مرد و زن تقسیم می‌شود که مدل زنانه آن در مقایسه با مردانه تنوع بیشتری دارد و انواع مختلفی را شامل می‌شود مانند: جوراب دوربع، جوراب سه ریع، جوراب شلواری، ساق، ساق شلواری یا رکاب‌دار.

جوراب ساق بلند مردانه

جوراب ساق‌بلند مردانه یکی از پرفروش‌ترین جوراب‌های مردانه به حساب می‌آید.

این جوراب بیشتر با البسه‌های پارچه‌ای و کت و شلوار مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساق این مدل جوراب قسمت مچ و بالای مچ پای فرد(حدوداً 20 سانتیمتر) را پوشش می‌دهد.

از آنجایی که جوراب های ساق‌بلند فضای بیشتری در مقایسه با سایر جوراب‌ها دارد دارای طرح‌های مختلف و زیبا که بیشتر به سبک کلاسیک می‌باشند هستند.

لینک کانال خرید عمده جوراب

از طرح‌های معروف جوراب ساق‌بلند می‌توان به طرح ژاکارد، اسکاج، رینگی، تخلیه و زمینه اشاره کرد.

مسئله مهمی که در این جوراب‌ها اهمیت بالایی دارد کش آن است که باید نرمی استاداردی داشته باشد. به بیان دیگر چون کش جوراب در قسمت ساق پا قرار می‌گیرد و از آنجا که ساق پا نسبت به مچ کمی قطورتر هست اگر کش بیش از حد صفت باشد به ساق پا فشار وارد می‌کند، همچنین  اگر کش شل باشد جوراب سر می‌خورد و در جای خود قرارنمی‌گیرد. تولیدی جوراب گریزیی با بیش از 5 سال تجربه در تولید جوراب، یکی از بهترین تولیدکننده‌های جوراب‌های ساق بلند مردانه در کشور محسوب می‌شود.

لینک جوراب عمده

ویژگی‌ جوراب‌های گریزلی:

  • بافته شده با دستگاه کامپیوتری و مدرن جوراب بافی
  • استفاده از سیلندر 200سوزن(بالاترین تراکم)
  • پنجه گیری شده
  • نخ پنجه دبل(بیشترین استحکام)

جوراب ساق بلند زنانه

جوراب دو ربع:

ساق این مدل از جوراب زنانه تا زیر زانوی فرد را پوشش می‌دهد.

جوراب_دو_ربع

جوراب ساق بلند سه ربع:

ساق این مدل از جوراب زنانه دتا بالای زانئی فرد را پوشش می‌دهد.جوراب_سه_ربع

ساق:

در دهه 1960 در اروپا و آمریکا دامن‌های کوتاه رایج شد. بسیاری لز خانم‌ها علاقمند ساقشدند که به جای پوشیدن جوراب از ساق جوراب‌های بلند استفاده کنند به همین دلیل برای رقابت با ساق‌ها، طول جوراب‌ها خیلی بلندتر از معمول شد تا مناسب پوشیدن با دامن‌های خیلی کوتاه شود. اما در اثر این تغییر، جوراب‌ از مد خارج شد و جای آن را ساق جورابی‌ها گرفتند.

در حقیقت در دهه 60 بود که ساق‌های جورابی رایج شدف در صورتبی که در طول 400 سال پیش از آن، جوراب‌ یاق بلند رایج بود.

جوراب شلواری:

همانطور که در شکل ملاحضه می‌کنید تنها اختلاف آن با ساق پوشش کف پا می‌باشد.

جوراب_ساق_بلند_لبه_دار

ساق شلواری رکاب‌دار:

داشتن رکاب مانند در قسمت کف پا تنها اختلاف با جوراب شلواری می‌باشد.

ساق_شلواری_رکابدار

2 دیدگاه برای “جوراب ساق بلند

دیدگاه‌ها بسته شده است.