جوراب پوشیدن در خواب آیا خوب است؟

متن جایگزین جوراب پوشیدن در خواب آیا خوب است؟

جوراب پوشیدن در خواب

 اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید هنگام خواب جوراب بپوشید، باید بدانید که بصورت ناخودآگاه خیلی به پاهایتان توجه داشته‌اید و به آن عشق ورزیدید!

پوشیدن جوراب در خواب به دلیل تنظیم دمای بدن،  فرایند خواب شما را تسریع می‌کند.از آنجایی که ما حدود یک سوم از عمر خود را در خواب سپری می‌کنیم، توجه به بدن در این زمان برای سلامتی ما اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به این که دمای بدن درطول مدت خواب در حال تغییر است و در حدود ساعت 4 صبح به کمترین حد خود می رسد. این امر باعث انقباض عروق خونی ما شده و گردش خون ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

تعجب نکنید؛ به خواندن ادامه‌ی مطلب ادامه دهید تا با چندین مزیت پوشیدن جوراب وقتی که خواب هستید آشنا شوید.

۱. پوشیدن جوراب هنگام خواب از ترک پا جلوگیری می‌کند:

این مزیت برتر پوشیدن جوراب در هنگام خواب، می‌تواند از ترک خوردن پاهای شما پیشگیری کند و از آن‌ها محافظت کند. آیا تابحال شده که صبح از خواب بیدار شوید و ببینید که پاهایتان درد می‌کند یا ترک خورده است؟ شما را نمی‌دانم، اما از نظر من، این اتفاقی ناخوشایند است.

در هنگام خواب پاهای شما برای مدت طولانی و بدون حرکت در معرض جریان هوا قرار می‌گیرد. این امر باعث خشک شدن پاهای شما به خصوص در ناحیه پاشنه می‌شود.مرطوب کردن پاها با کرم مخصوص و پوشاندن آن ها با جوراب،  به طور کامل خیال شما را از این بابت راحت خواهد کرد.

لینک سایت تبیان

۲. جوراب، پاهای شما را گرم نگاه می‌دارد:

بسیاری از مردان و زنان، گزارش داده‌اند که آزار دهنده‌ترین وضعیتی که هنگام خواب دچارش می‌شوند، یخ کردن پاهایشان است. اگر شما هم از بوجود آمدن چنین شرایطی متنفر هستید، پس باید از این به بعد هنگام خواب جوراب بپوشید، تا پاهایتان گرم بماند. آیا جلوگیری از یخ کردن پاها، یک مزیت عالی برای پوشت جوراب هنگام خواب نیست؟

شما با پوشیدن جوراب و گرم کردن پاهای خود قبل از خواب، شرایط را برای داشتن یک خواب آرام و راحت به خوبی فراهم می‌کنید. گرم شدن پاها باعث انبساط رگ های خونی شده که این واکنش، گرما را از راه پوست آزاد می‌کند و این سیگنال را به مغز شما ارسال می‌کند که وقت خواب است.

لینک خرید اینترنتی جوراب عمده

۳. جوراب، احتمال تعریق پا را از بین می‌برد:

شرایط تعریق بیش از اندازه و غیر طبیعی در مناطق خاصی از بدن، بخصوص پاها، عارضه‌ایست که بنام هایپرهیدروز شناخته می‌شود. اگر شما از تعریق زیاد در پاهایتان رنج می‌برید، پوشیدن جوراب هنگامی که خواب هستید کار آرامش بخشی است، چرا که جوراب عرق را جذب می‌کند. شاید در روزها شما از همین خاصیت جوراب استفاده می‌کند تا دیگران را از بوی پای خود فراری ندهید.

سعی کنید در این مورد از جوراب های پنبه ای استفاده کنید. چرا که جوراب های نایلونی رطوبت را دو چندان می‌کند.شما همچنین می‌‍‌‌توانید از جوراب های ضد رطوبت که به این منظور بافته شده اند استفاده کنید.

۴. جوراب به کمک مرطوب کننده، پاهایتان را نرم و صاف نگاه می‌دارد:

اگر می‌خواهید پوست پاهایتان سالم و نرم بماند، دفعه‌ی بعدی که با دمپایی لا انگشتی‌تان بیرون رفتید، قبل از خواب به پاهایتان کرم مرطوب کننده یا لوسیون پا بمالید، صبر کنید تا خشک شود، سپس جوراب بپوشید.

لینک کانال خرید عمده جوراب

جوراب، رطوبت روی پوست را نگاه خواهد داشت و صبح بعدی پوستی نرم و صاف برایتان به ارمغان خواهد آورد.

لینک فروش جوراب

لینک پخش جوراب 

۵. جوراب از بوجود آمدن قارچ و عفونت پیشگیری خواهد کرد:

پوشیدن جوراب کمک خواهد کرد تا از پاهایتان در مقابل گرد و خاک و باکتری‌ها محافظت شود. بدین ترتیب از بوجود آمدن قارچ و انواع عفونت جلوگیری می‌شود.

از آنجایی که قارچ های پوستی دوستدار محیط های گرم و مرطوب هستند،  قبل از خواب پاهای خود را بشویید و با دقت فراوان خشک کنید. سپس با یک جفت جوراب تمیز شب آرامی را برای پاهایتان رغم بزنید!

قطعاً راه دیگری برای پیشگیری از قارچ و عفونت روی پا، راه دیگری به ذهن ما نمی‌رسد، شما چطور؟

2 دیدگاه برای “جوراب پوشیدن در خواب آیا خوب است؟

دیدگاه‌ها بسته شده است.